Méregtelenítés Vízzel

“Aki erős, egészséges és fiatal akar maradni, éljen mértékletesen, eddze a testét, lélegezzen tiszta levegőt és kínját inkább böjtöléssel, mintsem gyógyszerekkel gyógyítsa.”

Hippokratész

 

Méregtelenítés Vízzel

A méregtelenítés önmagában nagyon egyszerű feladat, egyszerűen hagyni kell a testet, hogy elvégezze magának. Nyugalmat kell biztosítani magunknak, időt és pihenést, a táplálékot pedig meg kell vonni a szervezettől és napi 2-3 liter tiszta vizet elfogyasztani. Így önmaga elkezdi kiválasztani a felhalmozott mérgeket, ez a leghatásosabb méregtelenítés. A keserűsóval való méregtelenítés esetén hashajtó anyagot használunk, amely során a keserűsó segíti a bél ürítését és az emésztőrendszerben az epevezetékek és bélfal lazulását.

Se szeri, se száma az interneten olvasható, azonnali eredményt ígérő, tuti méregtelenítő programoknak. Ezzel megnyugszik a lelkiismeret, de sok esetben semmilyen hosszú távú eredménye nincs a méregtelenítésnek. A kellően hosszú ideig végzett böjt (legalább 4 nap) ideje alatt szervezet a saját tempójában képes kiválasztani a mérgeket.

A méregtelenítés vízzel való megvalósításának egyik változata a léböjt. A léböjt segít megszabadulni a felhalmozódott mérgektől, fokozza a szervezet saját gyógyító képességét. A mindennapi stressz, a rohanás, a sok munka és hatalmas elvárások mázsás súlyként nyomják a vállunkat. Ebből segít kiszakadni a léböjt, ami az egyik legrégebbi, ösztönös gyógyítási és méregtelenítés segítő módszer. A sok folyadék, és víz fogyasztása a léböjt alatt elengedhetetlen, ezért a vízzel történő méregtelenítés a böjt közben megtörténik.

 

Méregtelenítés Vízzel

Jelentkezz most, itt az ideje, hogy a 8 napos léböjt tábor 2020-ban valósuljon meg és ne a jövő évi bakancs listádra kerüljön! Írd be a megjegyzés rovatba az 5SZAZALEK kuponkódot az 5% kedvezmény kihasználásához!>>>>>

Méregtelenítés Vízzel

Mi a léböjt kúra, és a méregtelenítés vízzel, hogy kapcsolató hozzá ?

A léböjtkúra szinte teljes koplalást jelent, azaz semmilyen szilárd táplálék fogyasztása nem javasolt. Csak folyékony italok fogyasztása javasolt, víz és gyógyteák. Kerülni kell a koffeint illetve más izgató anyagot tartalmazó folyadékokat (kóla, szénsavas italok, alkohol stb.) Elterjedt nézet, hogy a léböjtkúra során gyümölcs és zöldséglevek fogyasztása megengedett. Ez saját tapasztalatom szerint nagyon helytelen, csak kis mennyiségben érdemes és gondosan átszűrve! A léböjtkúra táborok a sok folyadékbevitelen és emésztés pihentetésén keresztül segítik salakanyagok és méreganyagok kiválasztását és szervezetből való kimosását. A méregtelenítés keserűsóval vagy beöntéssel is elvégezhető annak érdekében, hogy a belekben való lerakódástól a szervezet megszabaduljon. A szervezet méregtelenítését fokozni tudja a szaunázás és hátmasszázs, amelyek többnyire könnyen elérhetők az ilyen táborokban.

Milyen hosszú legyen egy léböjt ?

Az emberi szervezet, motiváció és egyéni sajátosságok miatt nincs általános recept, hogy mi lenne egy böjt ideális hossza. Sok helyen lehet olvasni az egy napos tisztítókúráról, egy napos léböjtről, egy hétvégés léböjtről, négy napos tisztítókúráról stb. A szervezetnek kettő, néha három nap kell, hogy leálljon az emésztés. Ha az emésztés leáll, megszűnik a kínzó éhségérzet, az önsanyargató éhezés érzését varázsütésre felemelő, soha nem tapasztalt jó érzés veszi át. Ezért a léböjtkúra hossza minimum 4 nap legyen, gyakori a 7-8 napos léböjtkúra program. A hosszabb léböjt kúrák esetében mindenféleképp javasolt léböjt táborban való részvétel. A 7 napos léböjt tábor saját tapasztalatom szerint tökéletes választás, a megfelelő testi és szellemi regeneráció érdekében.

Hogyan zajlik egy léböjt táborban ?

A léböjtkúra célja a szervezet saját tisztító folyamatainak “felturbózása”. Az étkezés elhagyásával, a bőséges folyadékfogyasztással (napi 2-3 liter) a testünk ideális állapotba kerül ahhoz, hogy a lerakódott, elraktározott mérgeket felszabadítsa. Az első 1-2 nap megterhelő, mert a szervezetnek át kell állnia a böjti üzemmódba. Ekkor gyakori a fáradtságérzet napközben, főleg délután. Fejfájás, szédülés, gyengeség érzése szintén gyakori, javasolt a sok pihenés, fekvés. A böjtkúra minden második – harmadik napján, de amíg a belek nem tisztulnak ki, mindenféleképp ajánlatos a keserűsó használata annak érdekében, hogy a feloldódó méreganyagok kimosódjanak a szervezetből. A máj méregtelenítés keserűsóval történik egyaránt a szervezet emésztéstől könnyített időszakában. A má méregtelenítéséről részletesebben itt olvashatsz.

A harmadik nap a böjteufória napja. Az emésztés leáll, megszűnik a kínzó éhségérzet. Mindenkinek szívből kívánom ezt az érzést! Nem csak az evés terhétől szabadul meg a böjtölő, hanem az addig a feje felett tornyosuló, megoldhatatlannak hitt problémák is más perspektívába kerülnek. Eltávolodnak a nyűgök, gondok, átveszi a helyet valami teljesen más, a könnyedség és kipihentség érzése. 

A léböjtkúra napi menetrendje a reggeli jógával kezdődik, ez kb 1-1,5 óra. A jóga és a mozgás segíti a mérgek felszabadulását és távozását a testből. A mozgás azért is nagyon fontos, hogy izomból ne veszítsen a böjtölő, csak zsírból. Gyakori tévhit, hogy böjtöléskor az izmot kezdi el először felemészteni a szervezet. Ennek teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam. Ha a böjtölő ügyel a rendszeres mozgásra, akkor minimális izomveszteség történik. Elsődlegesen a has tájéki zsírtartalékokból történik az energiafelhasználás.

A reggeli jóga után 2-3 deciliter szűrt, préselt, minimális rosttartalmú gyümölcslé fogyasztása megengedett. Felüdíti az ízlelőbimbókat, az evéstől elszokott böjtölő számára olyan, mint egy ízbomba! A túlzott rosttartalom újra beindíthatja az emésztőrendszert, ez pedig a gyomorsavtermelést, ami puffadáshoz, savtúltengéshez vezet. Ez azonnal elrontja az addig megtapasztalt jó érzést, csínján kell bánni a levekkel! A levelet gondosan át kell szűrni és csakis préselt levek fogyaszthatóak.

Méregtelenítés Vízzel

A délelőtt második részében könnyű túrázás történik. A túrázás önmagában pihentet és felüdíti a lelket. A kezdő böjtölő számára ijesztő lehet, hogy a már 3 napja nem evett, mégis túrára bíztatom a reggeli torna után. Saját tapasztalatom, hogy 5-10 km túra a kezdők számára is teljesíthető táv. Folyadékot mindenképp kell bekészíteni, illetve tartalékként érdemes vinni szőlőcukrot magunkkal, hogy ha leesne túlzottan a cukorszintünk, akkor se szédelegjünk sokáig.

Az ebéd zöldségleves, amely fűszerek és só nélkül főzött zöldségek leszűrt leve. Ez elfogyasztható tányérból, kanalazva, így imitálva az ebédet.

Délután pihenés következik, májpakolással, lehetőleg fekvő helyzetben. A májpakolás egy párna vagy tasak, amelyet fel kell melegíteni és a májra helyezni. Ez növeli a vérbőséget a májban, így segíti a máj méregtelenítő munkáját.

Uzsonnára következik a zöldséglé. Ez szintén szűrt, préselt legyen, minimális rosttartalommal. A zöldségek mellé kerülhet alma és más gyümölcsök is, mert önmagában a zöldségeknek fanyar íze lehet. Az alma viszonylag egyszerűen helyi termesztésekben is elérhető és sok levet adó gyümölcs, ezért ez kiemelten jó választás tud lenni kegészítésre.

A délután további része telhet olvasással, beszélgetéssel, túrával, meditációval, vagy valamilyen csapatépítő társasjátékozós eseménnyel. 

Este szauna, pihentető fürdő, egy nyugodt film és készülődés a lefekvéshez.

Jelentkezz most, itt az ideje, hogy a 8 napos léböjt tábor 2020-ban valósuljon meg és ne a jövő évi bakancs listádra kerüljön! Írd be a megjegyzés rovatba az 5SZAZALEK kuponkódot az 5% kedvezmény kihasználásához!>>>>>

Méregtelenítés vízzel! – OK, de előbb készülj fel a léböjt kúrára!

A léböjtkúra hosszának legalább a fele legyen a felkészülés és fele a felépítés. Ez azt jelenti, hogy a 8 napos kúrára legalább 3-4 nap felkészülést szánjunk, illetve ugyanennyit a felépítő étrendre.

Az étrendből fokozatosan el kell hagyni a zsírt, olajat, húst, finomított élelmiszereket, koffeint, alkoholt, kávét stb. Helyette sótlan rizs, gyümölcsöt és zöldséget kell fogyasztható. A böjt előtti nap csak gyümölcs és zöldség.

A léböjtkúra utáni felépítő étrend kritikus a léböjtkúra sikerét illetően. Ha túlságosan gyorsan kerül az asztalra só és sós ételek, akkor a szervezet megszívja magát vízzel. A felépítő étrend kihagyása emésztési problémákhoz és súlyos gyomorgörcshöz vezethet. 

Hol végezd a léböjt?

A léböjtöt bárhol is végezzük, a haszna megkérdőjelezhetetlen. Azonban otthon elvégezni nagyon nehéz és hatalmas önfegyelmet igényel. Sokszor előfordul, hogy az elhatározás után már aznap este, vagy másnap  ételhez nyúl a böjtölő (“egy kicsi nem árthat, amúgy is nagyon éhes vagyok”). Így a böjtnek semmi értelme nem lesz, a böjtölő pedig rossz tapasztalatokkal, csalódottan éli meg az egész procedúrát. A nagy várakozások így teljesen a porba hullhatnak.

Gyakorlott böjtölők számára is nehéz egyedül böjtölniük, főleg ha közben dolgoznak, vagy nem tudnak elvonulni.

A léböjtöt szervezett csoportban érdemes csinálni, legalább az első böjtölés vezetett, csoportos böjtölés legyen. A böjtös csoportban van egy tapasztalt böjtmester, aki vezeti a csapatot és segít átjutni a nehezén. A csoport összetartása segíti a böjtölőt végigcsinálnia a külső szemmel borzalmasnak tűnő 1 hetet.

Ma, 2020 februárjában a 6-ik 8 napos léböjtön vagyok túl. Minden tavasszal csoportosan végzem, a barátaimmal. 

Szakértői felügyelet alatt, meghitt hangulatban, messze a mindennapok zajától, a gyógyfürdők kényeztetése mellett, ideális körülményeket találsz a lébötjre! Kattints az linkre és ismerd meg a Synergy léböjtház léböjtkúra programját!

Jelentkezz Most, Itt az ideje, hogy a 8 napos léböjt tábor 2020-ban valósuljon meg és ne a jövő évi bakancs listádra kerüljön! Írd be a megjegyzés rovatba az 5SZAZALEK kuponkódot az 5% kedvezmény kihasználásához!>>>>>